۱۱ فروردین , ۱۳۹۹

آیین نامه اجرایی وضعیت اموال، دارایی ها، حقوق و تعهدات اتحادیه ای که به دو یا چند اتحادیه تقسیم می گردد

آیین نامه اجرایی وضعیت اموال، دارایی ها، حقوق و تعهدات اتحادیه ای که به دو یا چند اتحادیه تقسیم می گردد(موضوع تبصره ذیل بند(الف) ماده(۴۹) قانون نظام صنفی)[۱]

تعاریف

ماده ۱ – تعاریف:

کمیسیون نظارت: کمیسیون نظارت شهرستان

اتاق اصناف: اتاق اصناف شهرستان

اتحادیه: اتحادیه صنفی

کمیته: کمیته منتخب کمیسیون نظارت

نحوه تقسیم اموال و دارایی های اتحادیه:

ماده ۲- اتاق اصناف مکلف است حداکثر ظرف مدت یک ماه صورت اموال و دارایی، اسناد و مدارک اتحادیه هایی را که به موجب تصمیم کمیسیون نظارت به دو یا چند اتحادیه تقسیم می گردند به این کمیسیون اعلام نماید.

ماده ۳- کمیسیون نظارت با تشکیل کمیته ای مرکب از نمایندگان سازمان یا اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و یکی دیگر از اعضای کمیسیون، اموال و دارائی( از جمله وجوه نقدی اعم از سپرده ثابت و در گردش) و مطالبات اتحادیه مورد نظر را با نظر کارشناسی و به قیمت روز تقویم می نماید.

ماده۴- کلیه اموال و دارایی های مذکور به نسبت تعداد اعضاء بین اتحادیه های جدید تقسیم و در صورت عدم امکان تقسیم اموال، ارزش نقدی آن مطابق ماده (۳) محاسبه و پس از فروش، وجوه حاصله بین اتحادیه های مذکور تقسیم خواهد شد.

ماده۵- کمیته موظف است میزان دیون و تعهدات اتحادیه به اشخاص از جمله اتاق اصناف را مشخص و از موجودی های نقدی اتحادیه با تایید کمیسیون پرداخت کند، در صورتی که دیوان اتحادیه از موجودی نقدی بیشتر باشد از محل فروش اموال و دارایی ها، تامین می شود.

ماده۶- کارکنان اتحادیه با تشخیص کمیته و به تناسب تعداد اعضا بین اتحادیه های جدید تقسیم می شوند.

سایر مقررات

ماده۷- کلیه تصمیمات کمیته پس از تصویب کمیسیون نظارت قابلیت اجرا خواهد داشت.

ماده۸- اعضای اتحادیه های جدید چنانچه نسبت به پرداخت حق عضویت خود قبل از تقسیم اتحادیه برای همان سال اقدام کرده باشند از پرداخت مجدد حق عضویت سال مذکور معاف خواهند بود.

ماده۹- این آیین نامه در اجرای تبصره بند(الف) ماده(۴۹) قانون مشتمل بر (۹) ماده توسط دبیرخانه هیات عالی نظارت با همکاری اتاق اصناف ایران تهیه و در تاریخ…. به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید و از تاریخ تصویب، آیین نامه قبلی لغو می گردد.

-این آیین نامه طی نامه شماره ۶۰٫۲۰۶۱۱۲ – ۹۴٫۹٫۲۸ مرکزاموراصناف وبازرگانان ایران ابلاغ شده است[۱]

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.