۱۱ فروردین , ۱۳۹۹

سنگ بنای برخی از اتحادیه های صنفی استوار نیست/ شکل گیری اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای حیاتی بود

سنگ بنای برخی از اتحادیه های صنفی استوار نیست/ شکل گیری اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای حیاتی بود4

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت به مصوبه هیات عالی نظارت در ادغام اتحادیه های همگن اشاره کرد و گفت: در هیات عالی نظارت مقرر شد که آن دسته از اتحادیه هایی که فاقد بنیان اساسی هستند و بدون حدنصاب شکل گرفتند، ادغام شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ، مجتبی خسروتاج  قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای اظهار داشت: اگرچه تعداد فروشگاه های زنجیره ای در کشور ما کم است اما این فروشگاهها از قدرت بالایی برخوردار هستند به طوری که سهم ۵ درصدی را در شبکه توزیع و خرده فروشی به خود اختصاص دادند ضمن آنکه اولین سیگنال ها و علائم در موضوع رکود و رونق اقتصادی را به واسطه ارتباط مستقیم با مصرفه کننده احساس می کنند.

وی با تاکید بر اینکه فروشگاه های نجیره ای در ارتقای سطح کیفی محصولات نقش کلیدی و تعیین کننده دارند، تصریح کرد: مردم ما قابلیت تشخیص کالای خوب و بد را دارند بنابراین فروشگاه های زنجیره ای موجب افزایش سطح توقع مشتریان و در نتیجه ارتقای کیفی محصولات خواهد شد.

خسروتاج به این نکته اشاره کرد که بهره وری در کیفیت، شفافیت، مالیات و وقت از رموز توسعه یافتگی کشورهاست و می توانیم این گونه بهره وری را در فروشگاه های زنجیره ای نیز شاهد باشیم.

وی در ادامه به موضوع ادغام و چابک سازی اتحادیه های همگن اشاره کرد و ضمن بیان این نکته که سنگ بنای برخی از اتحادیه های صنفی استوار نبوده است ، گفت: دو هفته پیش در هیات عالی نظارت مقرر شد که آن دسته از اتحادیه هایی که فاقد بنیان اساسی هستند، ادغام شوند بعضا اتحادیه های صنفی بدون حدنصاب شکل گرفته و در امور یک واحد صنفی ۴ اتحادیه دخالت می کنند و هر روز با یک سری از محدودیتها و گرفتاریها مواجه می شوند که همه اینها بیانگر آن است که از ابتدا سنجیده در مورد این اتحادیه ها تصمیم گیری نشده است.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که اتحادیه باید منافع ملی و مردم را مدنظر داشته باشد، ادامه داد:اگر سهم ذی نفعان در خدمات و تشکل ها از  ابتدا مورد تجزیه و تحلیل و تعریف قرار گیرد، دیگر کسی به بی راهه نخواهد رفت.

خسروتاج با بیان این که اصول و ضوابطی که در اتحادیه های صنفی وضع می شود، باید مورد توجه اعضا قرار بگیرد و با متخلفان نیز به طور جدی برخورد شود، گفت: اتحادیه های صنفی باید به معنی واقعی یک نظم ونسق را در مدیریت اعضا به وجود بیاورند تا هر کس دل بخواهی عمل نکند.

وی همچنین پیگیری و تاکید وزیر صنعت و معدن و تجارت را برای شکل گیری اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای مورد اشاره قرار داد و گفت: در چندین نوبت برنامه ریزی کردیم که هر چه سریعتر این اتحادیه شکل بگیرد؛ حتی آقای وزیر هم در چندین نوبت به تندی درباره عدم شکل گیری اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای پرس و جو کردند و گفتند که چرا اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای شکل نمی گیرد چون شکل گیری این اتحادیه حیاتی است.

منبع : وب سایت اتاق اصناف ایران

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.